Fashion event "Apkalbos"

May 8, 2016

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Gargarą“ drebino ir visas stileivas kvietė kasmetinis mados šou „Apkalbos“. Pilnametystės sulaukęs neeilinis mados šou „Apkalbos“ populiarina mados kultūrą bei padeda jauniems dizaineriams, menininkams žengti pirmuosius žingsnius pripažinimo ir populiarumo link. Tai vienas didžiausių mados renginių, vykstančių Kaune, kuriame pabuvoti norisi visiems, bent kiek besidomintiems mada.

Pati būdama kaunietė, apie šį renginį esu girdėjusi tikrai daug, tačiau atvykti ir viską iš arti savomis akimis pamatyti, vakar buvau pirmą kartą. Ir tikrai nežinau, kodėl. Čia savo pirmąsias kolekcijas yra pristatę dabar jau visiems gerai žinomi dizaineriai kaip Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Laura Dailidėnienė ir kt. Jaunųjų dizainerių, gebančių stipriai nustebinti, netrūko ir šiemet.Kolekcijų įvairovė – nuo akį patraukiančių iki siaubą keliančių

Mados renginyje „Apkalbos“ savo kolekcijas visuomet pristato daugybė jaunųjų dizainerių. Šiemet podiumu žengė net 16-kos dizainerių kūrybos vaisiai.

Kolekcijose vyravo neutralios ir tamsios spalvos, o jų pagyvinimui dėmesys sutelktas į aksesuarus bei avalynę. Renginyje pastebimos išliko dabar labai populiarios metalo, aukso, sidabro spalvos. Taip pat kolekcijose ryškiai išsiskyrė batų baltais padais tendencija, netrūko ir aukštakulnių varstytais raišteliais.

Buvo keletas labai gražių, stilingų ir tikrai akį patraukiančių kolekcijų, bet buvo ir tokių, kurios nuolatos kėlė klausimą – kas čia atsitiko? Bet apie tas, mano akimis, blogąsias kolekcijas, kalbėti nenorėčiau. Vietoje to, paminėsiu kelias kolekcijas, kurios man įstrigo labiausiai.

Pati pirmoji, savo išskirtinę, vyrams skirtą kolekciją „Damnation“ pristatė Kauno Kolegijos absolventė, dizainerė Aistė Julita Pauliukevičiūtė.

Daug odos, vyraujanti juoda spalva, aukštakulniai … ir vyrai su lūpdažiu? Kolekcijos pagrindinė mintis – žmonės be tabu. Na o mane labiausiai sužavėjo raudonos odos kelnės bei raudona ilga liemenė. Šiuolaikiška, stilinga ir skoninga. O ir vaikinai su lūpdažiais vilkėdami šiuos apdarus atrodė vyriškai ir stipriai.

Spalvomis ir vasariška nuotaika pakerėjo Jungtinė Vytauto Didžiojo universiteto Mados dizaino studenčių Ramintos Razgutės, Evelinos Kupšytės, Lukrecijos Zigmantaitės, Ugnės Kardelytės kolekcija „Paplūdimys“.

Spalvingi, flamingais dekoruoti audiniai, sidabro detalės. Viskas kartu primena jūrą, poilsį ir atostogas. Ryškios lūpos, šlapio efekto plaukai ir mano mėgstamiausios – šlepetės. Viskas buvo gražu, šilta, smagu ir vasariška. Labiausiai man į akis įstrigo melsva, flamingais dekoruota palaidinė, kuri mintimis nukėlė į šiltus kraštus prie jūros.

Išlik stilinga ir moderni, žaisk niuansais, kerėk, žavėk… Taip savo „Aprenk Nuotaiką“ kolekciją pristatė Šiaulių universiteto Menų fakulteto studentės Aneta Bačianskaitė, Dovilė Ašmontaitė, Toma Kvietkauskaitė ir Laura Mulokaitė.

„Aprenk Nuotaiką“ – tai dviejų dalių aprangos ir aksesuarų kolekcija. Pirmoji dalis – lakoniška ir skulptūriška, o antroji – drąsi ir moters siluetą bei atskiras kūno dalis odinių dirželių sistemomis pabrėžianti kolekcija. Nors odinių dirželių sistemos nėra mados inovacija ar naujovė, kolekcija pakerėjo dirželių žaidimu su plazdančiu ir jausmingu šifonu.

Pristatymo energija ir kolekcijos vientisumu išsiskyrė Kauno Kolegijos studentė Sandra Klimašauskaitė ir jos kolekcija „Isolofobai“.

Tamsios spalvos, įdomūs piešiniai, tiesus kirpimas – standartiškas ir šiuo metu populiariausias. Visa kolekcija kerėjo vientisumu, joje apgalvota kiekviena smulkmena – nuo modernių plaukų kuodų iki auskarų nosyje.

„Metamorfozės“ – Kauno Kolegijos studentės Kristinos Urbonaitės kolekcija. Tai stulbinanti ir šokiruojanti vabzdžio permaina į drabužį.

Šioje kolekcijoje akys užkliuvo už juodo palto su dideliu kapišonu ir mėlynu pamušalu. Paltas, kurį pamačiusi norisi įsigyti ir turėti pačiai. Mėlynas pamušalas puikiai pabrėžė didelį kapišoną, kurį nusigaubus paltas atrodo lyg su plačia apykakle. Stilinga, šiuolaikiška ir modernu, bet tuo pačiu išlaikyta ir klasika.Kažkur tai jau mačiau

Madoje, kaip ir visose kitose srityse nebėra to, ką galėtum padaryti pirmas. Regis viskas jau matyta ir išbandyta. Nepaisant to, kai kurie žmonės vis tiek dar sugeba kažkuo nustebinti. Jei ne suknelės kirpimu, tai tekstūra ar spalvomis. Būtent spalvų man ir trūko visose kolekcijose (išskyrus kolekciją „Paplūdimys“, kuri buvo nuotaikinga ir įdomi ). Norisi pamatyti daugiau to, kas padėtų labiau išsiskirti iš minios kaip asmenybei, o ne atvirkščiai – įsilieti į pilkąją masę. Todėl labai džiaugiausi ir savo aprangos šiam renginiui pasirinkimu. Džiaugiuosi, kad dėvėjau ryškų, tropiniu raštu dekoruotą paltą, nes kitu atveju būčiau įsiliejusi į visą pilkumą.
Post Comment
Post a Comment