Oh baby! Nuo pirmos savaitės iki 23!

April 10, 2019


Taigi, visai neseniai atskleidžiau paslaptį - mes laukiamės vaikelio ! Iki tol sulaukiau daug komentarų apie papilnėjusį kūną ir suapvalėjusias formas, bet tiesiog ignoravau tai atšaudama kažką šmaikštaus, kad ir picas pamėgau.. :) O šiaip šiandien noriu atsakyti į visus jūsų klausimus kurių sulaukiau per IG ir papasakoti apie visą nėštumo eigą :) 

Tai trumpai apie viską. Dar vasaros gale pradėjome kalbėti, kad visai jau laikas būtų papildyti mūsų laimingą šeimą ir to pasekoje, nusprendėme, kad aš baigsiu gerti savo likusias KT (jų turėjau porą dėžučių) ir tada jau bus "kaip dievas duos".  Ir dievas davė greitai, net greičiau nei tikėjomės ir dėl to be protiškai džiaugėmės. 

Pirmąjį testuką pasidariau lapkričio 20 dieną, jame pamačiau neryškią juostelę, tada 22 dieną pasidariau dar vieną - juostelė buvo ryškesnė, o 23 dieną ji tikrai buvo ryški ir tada žinojau, kad esu nebe viena :) 

Nėščia dar tada tikrai nesijaučiau, bet tą savaitę kai testukas parodė rezultatus maudė pilvo apačią. Atrodė, kad va jau jau tuoj pasirodys motina gamta, bet ji taip ir nepasirodė. Pilvuką maudė dar maždaug 2 savaites po to, bet tai normalu, nes tuo metu organizme vyko didžiuliai perversmai. Viskas kaip ir ėjo puikiai kol gruodžio pradžioje neperšalau. Kovojau su sloga ir gerklės skausmu dvi savaites, vieną dieną teko gerti ir paracetamolį, nes pakilo 38,5 temperatūra, kas yra pavojingiau nei paracetamolis. Bet šitą peršalimą įveikėm ir viskas regis buvo ok! Pilvukas augo, aš regis galėjau miegot kad ir  visą dieną, nes jėgų visiškai nebuvo, norėjosi pietų miego, norėjosi apelsinų sulčių ir negalėjau nė akies krašteliu pažiūrėti į vištieną. Tai tokia ta mano pradžia, o apie visą eigą iki dabar papasakosiu atsakydama į klausimus: 1. Ar turėjai baimės/nerimo tapti nėščia?
Ne, kažkodėl šiam etapui jaučiausi ir vis dar jaučiuosi itin pasiruošusi ir turėdama vyrą šalia, kuris be protiškai rūpinasi ir padeda visaip kaip įmanoma, jaučiuosi visiškai rami ir užtikrinta, kad viskas bus gerai!

2. Kaip pranešei apie nėštumą vyrui/kaip reagavo vyras?
Tai nebuvo mum netikėta, nėštumą planavom ir to laukėm, tad vyro reakcija buvo labai teigiama. O jam pranešiau ryte atbėgus su jau ryškiu nėštumo testuku į lovą ir paklausiau spėk kas čia, o jis atsakė, kad berniukas :D3. Ar pykino nėštumo pradžioje? Ar dabar pasikeitė norai maisto atžvilgiu? Ar norisi kažko neįprasto?
Taip, pykino nuo maždaug 6 nėštumo savaitės iki 13. Iki pat 12-13 savaitės negalėjau pažiūrėti į vištieną, šildyto pieno kvapas labai pykino, tad kurį laiką negėriau kavos. Labai norėjosi ir vis dar norisi apelsinų sulčių ir rūgščių obuolių, visiškai nesinori saldumynų. Bet šiaip nieko neįprasto, tik atsirado noras dar sveikiau maitintis. 

4. Ar gulėjai ligoninėj dėl nėštumo?
Taip. 15 savaitę pajaučiau nemalonius gimdos spazmus, kurie vieną rytą prasidėjo ir iki pat pietų nesibaigė. Pasiskambinus gydytojai man buvo liepta skubiai atvažiuoti į antrą ligoninę (ten dirbo mano tuometinė prižiūrinti gydytoja), paspaudinėjus pilvuką ji pajautė, kad jis yra gan kietas ir kad gimda tikrai spazmuoja. Todėl paguldė, kad atliktų išsamesnius tyrimus. Ehoskopu nustatė kad vaikeliui viskas gerai, kad gimda nėra atsivėrusi, o spazmai prasidėjo dėl sėdimo darbo ir streso ir poilsio trūkumo. Tad palaikė mane ligoninėj tris dienas, kad išmokčiau atsipalaiduot, pailsėt, nusiramint. Išrašė spascuprell tabletes ir užėjus spazmui reikia ją pasikišt po liežuviu. Ačiū dievui, išėjus iš ligoninės spazmai buvo užėję tik kartą, o dabar viskas puikiai. 

5. Berniukas ar mergaitė?
Tam tararaaam 19 savaičių echoskopo metu sužinojau, kad kaip ir norėjau, po savo širdute nešioju mažą bachūriuką, kuris dabar juda, spurda ir vartosi pilve ir neleidžia man miegoti :) Nors labai didelė jūsų dauguma IG nubalsavot, kad laukiuosi mergaitės, o darbe visi išskyrus vieną bendradarbę irgi balsavo už mergaitę :D 

6. Ar kai pagimdysi rodysi vaikučio veidą?
Čia turbūt populiariausias klausimas. Galiu pasakyt tiek, emoji ir šypsenėlių ir visokių stickerių ant vaikučio veido tikrai nedėsiu, nu nes man čia baisiau už viską. Yra daugybė būdų kaip galima nufotkint vaikutį tiesiogiai nerodant jo veido ir nededant visų tų nesąmonių. Aš galvoju, kad pirmą ar kelis pirmus mėnesius, kol apsiprasim, kol susipažinsim su gimine ir draugais kiek privengsim to veido rodymo, bet kaip ir sakau, rasiu subtilesnių būdų kaip įsiamžinti su mažučiu, o vėliau manau taip, tikrai neslėpsiu.

7. Ar tikrai slidinėjai būdama nėščia?
Taip ! Tačiau tai dariau labai atsargiai, su visom galimom apsaugom ir tik nuo pačių lengviausių trasų. Jei matydavau, kad kiek statu ir bus sunku, nusiimdavau slides ir lipdavau žemyn, o vyras nučiuoždindavo mano slides. Bet aš manau, kad viskas kas su protu ir saikingai, tas sveika. Realiai tą savaitę jaučiaus nerealiai gerai, kupina energijos. Tad dabar vėl planuoju grįžti į salę pakrutėt biškutį.
8. Kiek jums metų?
Man šiuo metu yra 26 metai :)

9. Kiek priaugai ir koks buvo pradinis svoris?
Dabar man yra 23 savaitė ir sveriu 63,2 kg. Prieš pat nėštumą gaila nesisvėriau, bet antro mėnesio viduryje svėriau 57,7 kg. tai kolkas pokytis yra 5,5 kg kas man yra labai normalu ir kažkaip nesibaiminu jei priaugsiu 15 ar 30 kilogramų, nes žinau kad bet ko nekemšu ir naktim nevalgau, tai tas svoris yra natūralus ir normalus nėštumo svoris, o ne grynas riabalas :)

10. Kur planuoji gimdyti?
Jei viskas bus gerai ir pagal planą ir mažylis nesugalvos į pasaulį ateiti iki 37 savaitės, tai gimdysiu mažylio  gimdymo namuose pas nuostabų gydytoją Tomą Biržietį. O kitu atveju, jei sugalvos ateit anksčiau - kauno klinikose.

11. Ar jau turit išrinkę vardą?
Ne! Ir čia labai strigome :D Turim kelis variantus bet ir dėl jų nesam dar labai tikri.

12. Ar bijai gimdymo?
Nebijojau kol nepasižiūrėjau video internete, nu nes pagalvojau, kad reik žinot  kaip ten kas vyksta, bet žinot ką, geriau nežiūrėkit ir nematykit ir nežinokit :D Palikit visą tą vaizdą  tik gydytojui. Bet šiaip kolkas nebijau, esu tokios nuomonės, kad visos pagimdo, pagimdysiu ir aš, visiškai pasitikiu savo prižiūrinčiu gydytoju ir tikiuosi, kad pas jį man gimdyti ir pavyks.

13. Kada išeisi motinystės atostogų ir kiek laiko eisi?
Planuose numatytas išėjimas 30 savaitę, tai tada ir eisiu, gaunasi gegužės viduryje. O motinystės atostogas imsiu metam.

14. Kodėl nusprendėt pirmiau susilaukti  vaikučio, o ne susituokti?
Tiesiog mum  dabar tinkamesnis tam laikas, apie tai kalbėjom, kaip ir sakiau planavom ir nusprendėm, kad nebenorim laukt, norim dabar, o vestuvės niekur nedings, Jos pagal planą ir buvo numatytos 2020 metais, tai vaikutis šiuo atveju nieko nekeičia.


Tai tiek klausimų nusprendžiau atsakyti šį kartą, nes kitiem manau reikia dar šiek tiek palaukti nes į juos atsakinėti dar yra kiek per anksti :) O jei dar  turit kokių klausimų - rašykit klauskit ir bendraujam!Post Comment
Post a Comment