Pregnancy update: from 23 to 28+0 weeks

May 6, 2019

Aš nemoku apsakyti ant kiek greitai prabėgo tos savaitės nuo 23 iki 28!  Atrodo visai neseniai pilvukas buvo dar mažas, o dabar jau darosi visas burbulas. Šiaip savijauta gera, nors pastarąją savaitę pradėjo kilti skrandžio rūgštys, tad gulėti tampa šiek tiek sudėtinga ir nemalonu. Miegas yra tokia nežinomybė, nes regis vieną naktį išmiegu be problemų ir vaiikščiojimų į tūliką ir be jokių nugulėjimų, o kitomis naktimis pažadina ir mažojo spyriai ir skaudantis šonas ir nutirpusi ranka ir dar du kartus į tūliką reik nueit, ai dar ir valgyt būna užsimanau... Na, tiesiog, loterija. 

Mažulio judeniai regis stiprėja jau nebe kas savaitę, o kas dieną, bet jie jau po truputį primena tokius pasivertimus ar rąžymasi nei nekordinuotus spyrius į vieną ar kitą šoną. Bet koją į šonkaulius įremti labai mėgsta. O smagiausia būna, kai pajaučiu kaip mūsų Juškutis meškutis žagsi :) 

Jau po truputį pradedame ruošti kambarį ir visą vaikučio kraitelį. Išduosiu paslaptį - įsigijome jau ir vežimą, parodysiu tikrai :) Kai tik išeisiu į dekretines - vyksim ir lovytės ir bandysim ją jaukiai ir maloniai įkomponuoti kažur miegamajame, kur dabar stovi balta komoda.O dabar - prie jūsų klausimų:

1. Jei ne paslaptis, kada tavo terminas?
Ne paslaptis visai, mūsų mažas pipirėlio terminas - rugpjūčio 2 diena, tai matysim, ar ateis anksčiau ar laiku, ar vėliau :) 

2. Ar ir norėjot berniuko, ar tu labiau norėjai mergaitės?
Na "gamindami" vaiką tikrai negalvojom ar berniukas ar mergaitė bus, paprasčiausiai norėjom vaikučio, bet vėliau jau kai sužinojom kad laukiuos, pasikalbėjom ir abu draugiškai sutikom, kad pirmas faina būtų jei gimtų berniukas, o jau vėliau mergaitė :) Bet sakau, jokių nusistatymų ar nusivyimų tikrai nebuvo !
3. Kada pradėjo augti pilvukas?
Aš pati aišku tą pilvuką pradėjau pastebėti anksčiau nei kiti. Pamenu taip kad jau matės puciukas tai buvo lyg 10 savaitė, bet tas pilvukas būdavo ryškus tik vakarais ir priminė labiau alaus pilvūzą nei nėštukės :D O toks jau kad labiau nėštukinis - pradėjo ryškėt maždaug nuo 17 savaitės. O nuo 20 jau auga kaip ant mielių. 

4. Ar darysies epidūrą?
Nežinau, nesu nusprendus. Man atrodo praeitaim įraše atsakinėjau į šį klausimą, kad šiaip norėčiau nesidaryti, o viską padaryt natūraliai, bet žiūrėsiu kaip pavyks susidraugaut su sąremių skausmais ir pačia savijauta. Jei bus labai baisu ir skaudės - tuomet pasirašysiu ir epidūrinei nejautrai.
5. Kur kaune rekomenduotum gimdyt ir pas kokį gydytoją?
Aš pati ėjau iš pradžių į šeimos polikliniką pas ten dirbančią ginekologę prižiūrėti nėštumo, bet nuo 18 savaitės persirašiau į mažylio gimdymo namus ir tai buvo geriausias sprendimas. Gailiuos, kad nėjau ten nuo pat pradžių. Aišku ten susimokėti reikia (vienkartinis mokestis), bet tikrai verta. Nes priežiūra 100 kartų geresnė ir malonesnė, O gimdyti irgi planuoju ten pas gydytoją Tomą Biržietį, beje pas jį dabar ir lankaus. O apie šį gydytoją esu girdėjusi vien tik geriausius atsiliepimus,  realias istorijas kaip jis greitai ir operatyviai padėjo kitoms gydytojoms esant komplikacijoms gimdymo metu ir tiesiog po viso to mano pasitikėjimas juo yra begalinis. Bet šimtu procentų kažko rekomenduoti negaliu nes visgi patin dar negimdžiau, tai nežinau kokia bus ta patirtis :)

6. Kodėl nusprendei tik vienerius metus būti motinystės atostogose?
Nes aš esu žmogus darboholikas ir be darbo, be papildomos veiklos tiesiog negalėčiau :) Nesakau, kad paliksime mažyli lopšelyje ar dar kur, planuojame susiderinti darbus taip, kad galėtume ir dirbti ir daug laiko praleisti su vaiku. Mano darbo srityje yra didelės galimybės darbui iš namų, bent jau pusė etato dirbt namie, pusė ofise. Tad dirbsim ir sieksim to kad galėtume ir auginti vaiką ir dirbti ir skirti viską ko jam reikia ir kas geriausia.

7. Kokius papildus naudoji nėštumo metu?
Nenaudoju jokių ! Gėriau folį prieš planuojant nėštumą ir pastojus kelis mėnesius. O dabar tik kartais, kai pajaučiu, kad naktį sutraukia mėšlungis - išgeriu magnio, kalcio ir vitamino D kompleksą ir tiek. Bet gydytojas nerekomendavo gerti jokių papildų ar vitaminų, nes pagal tyrimus dabar viskas gerai ir nieko netrūksta. Tiesa, į savaitę suvalgau bent du granatus, kad netrūktų geležies.

8. Ar darėtės genetinius tyrimus?
Ne. Giminėje jokių anomalijų ar problematiškų nėštumų ar gimdymų nebuvo nei pas mane, nei pas būsimą tėvelį. Atlikus visus tyrimus 12 sav, vaisiaus sprando raukšlė atitiko normas, augimas buvo tobulas ir jokių nukrypimų nebuvo matyti, tad gydytojai nerekomendavo nieko daryti. O aš apie tokius net nepagalvojau, nes tiesiog net neturėjau ir neturiu tokios minties, kad kažkas bus ne taip. O jei ir bus, reiškias taip lemta :)


9. Kiek jau priaugote? 
Cha. Paskutines 3-4 savaites vis priaugu po kilogramą, bet matau, kad tas svoris sueina į krūtinę ir pilvą. Galbūt kiek į šlaunis bet thats it. Tai šiuo metu jau priaugau 8,2 kg bet tai mano nuomone yra visiškai normalu ir dėl to nepergyvenu nei trupučio.


10. Ar atsirado kokių keistų norų?
Ne, keistų norų taip ir neatsirado. Nors dabar vis dažniau užsimanau braškių ar šilauogių, bet greičiausiai dėl to, kad uogas ir šiaip labai mėgstu, o kai akys parduotuvėse mato, skrandis sako noriu. Bet kelias dienas, realiai nuo penktadienio apetitas kiek sumažėjęs. Suvalgau vos kelis kąsnius maisto ir jaučiuosi baisiai apsunkus. Vištienos šleikštulys regis sugrįžta kaip ir pirmaisiais nėštumo mėnesiais, bet galbūt tai laikina :) 
O dabar - einam su mažyliu ilsėtis, o jums linkiu  gero skaitymo !

Post Comment
Post a Comment